30
page-template-default,page,page-id-30,theme-stockholm,cookies-not-set,stockholm-core-1.1,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,woocommerce-no-js,select-child-theme-ver-1.1,select-theme-ver-5.1.8,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,popup-menu-fade,smooth_scroll,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

W jakich obszarach możemy pomóc

Zajmujemy się wszystkimi aspektami własności intelektualnej. Najczęściej nasza pomoc obejmuje

prawo autorskie i prawa pokrewne – kreatywne aspekty ip

Przygotowujemy i weryfikujemy pod kątem najpełniejszego zabezpieczenia interesów naszych Klientów umowy o przeniesienie majątkowych praw autorskich, umowy licencyjne, umowy o przeniesienie praw do artystycznych wykonań, fonogramów, wideogramów, zgody na korzystanie z wizerunku.

Więcej

znaki towarowe, nazwy handlowe i inne – oznaczenia identyfikujące produkt

Pomagamy naszym Klientom w zakresie wszelkich nazw, haseł reklamowych, logotypów i innych oznaczeń identyfikujących ich przedsiębiorstwo.

Więcej

wynalazki i wzory użytkowe – techniczne aspekty ip

Działamy na rzecz osób fizycznych i przedsiębiorstw pomagając przy sporządzaniu, negocjowaniu, a także analizowaniu umów związanych bezpośrednio technicznymi aspektami IP, czyli wynalazkami i wzorami użytkowymi i wzorami przemysłowymi. Reprezentujemy Klientów w postępowaniach prowadzonych przed Urzędem Patentowym i właściwymi sądami.

Więcej

wzory przemysłowe i utwory architektoniczne

Pomagamy zarówno chronić utwory architektoniczne, jak i korzystać z nich zgodnie z prawem. Nasze usługi kierujemy w szczególności dla Klientów będących architektami lub inwestorami.

Więcej

zwalczanie naruszeń praw własności przemysłowej i nieuczciwej konkurencji

Pomagamy przedsiębiorstwom funkcjonować zgodnie z zasadami uczciwej konkurencji, z poszanowaniem praw konsumentów oraz praw własności przemysłowej innych przedsiębiorców.

Więcej

obrót prawami własności intelektualnej

Przygotowujemy, weryfikujemy i negocjujemy pod kątem najpełniejszego zabezpieczenia interesów naszych Klientów zarówno umowy o przeniesienie praw własności intelektualnej (w tym know-how), jak i umowy licencyjne.

 

Więcej

komercjalizacja i prace badawczo-rozwojowe

W zakresie komercjalizacji wiedzy i prac badawczo – rozwojowych przede wszystkim:

  • pomagamy w komercjalizacji wiedzy – zawieraniu umów spółek spin-off i spin-out
Więcej

własność intelektualna w Internecie, domeny

Pomagamy naszym Klientom zarówno chronić ich wartości niematerialne w Internecie, jak i prowadzić przez nich efektywną działalność gospodarczą przy wykorzystaniu własności intelektualnej dostępnej w Internecie.

Więcej

prawo prasowe

Doradzamy polskim oraz zagranicznym wydawnictwom prasowym i literackim w zakresie prawnych aspektów działalności prasy.

Więcej

celne aspekty IP

Obrót nielegalnymi podrobionymi towarami stwarza zagrożenie zarówno dla producenta oryginalnego egzemplarza, jak również dla potencjalnego nabywcy. Handel i przewóz „podróbek” jest procederem na skalę światową, dlatego tak ważnym jest, aby odpowiednio zadbać o ochronę swojego biznesu także na granicy.

Więcej

ochrona danych osobowych

W zakresie ochrony danych osobowych (czyli danych pozwalających na zidentyfikowanie osoby fizycznej)  reprezentujemy zarówno osoby, których dane są przetwarzane niezgodnie z obowiązującymi przepisami  jak i podmioty będące administratorami danych  w zakresie realizacji obowiązków wynikających z rozporządzenia RODO

Więcej

ochrona dóbr osobistych

Pomagamy naszym Klientom chronić ich dobra osobiste, w szczególności dobre imię, część, imię i nazwisko, wizerunek, prawo do prywatności, renomę. Doradzamy również w jaki sposób zgodnie z prawem wykorzystywać w swojej działalności gospodarczej dobra osobiste osób trzecich.

Więcej

prywatność i cyberbezpieczeństwo

Pomagamy naszym Klientom chronić prywatność ich klientów i zapewnić cyberbezpieczeństwo powierzonych im danych osobowych

Więcej

karne aspekty własności intelektualnej

Reprezentujemy naszych klientów w sprawach karnych dotyczących naruszeń praw własności intelektualnej.

Więcej

skontaktuj się z nami jeśli chcesz skonsultować zagadnienie dotyczące własności intelektualnej, którego nie ma na liście

zapraszamy do kontaktu

Własnością intelektualną zajmujemy się od wielu lat. Nasi klienci doceniają wykonywaną przez nas pracę.

Opinie klientówKomu możemy pomóc